Mieszko Syc
Mieszko Syc absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Kognitywistyka. Pasjonat teatru, słuchacz Drama Studio. W naszym teatrze od 2014 roku, kiedy to zadebiutował w spektaklu "Gąska". Niezliczone zainteresowania od etyki, poprzez astrofizykę, aż do sztucznej inteligencji, oraz okropny gust muzyczny czynią z niego wyjątkowo barwną postać. W 2019 roku zdał egzamin eksternistyczny na Aktora Dramatycznego w Związku Artystów Scen Polskich.
Lidia Baściuk
Urodziłam się 3 grudnia 1992 roku, zjawiając się na świecie w sam raz na Mikołajki. Jestem inżynierem (a wkrótce magistrem) Gospodarki Przestrzennej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wybór kierunku studiów zdeterminowany był wielką potrzebą estetyki i umiłowaniem ładu przestrzennego. Najbardziej wielowymiarową edukację otrzymałam w szkole muzycznej, gdzie uczyłam się gry na gitarze klasycznej, fortepianie oraz wraśliwości na muzykę. Łut szczęścia i życiowe przypadki skierowały mnie jednak na aktorskie tory i największą przyjemność czerpię z współtworzenia Teatru Bakałarz, w którym rozwijam się już od siedmiu lat. Podejmuję rękawicę pracując na scenie i przed kamerą, ale także po drugiej stronie, jako location manager, charakteryzatorka czy scenografka. W aktorstwie pociąga mnie odnajdywanie w sobie odwagi i stawanie oko w oko z emocjami i decyzjami postaci, które gram. Od zawsze toczy się we mnie walka pragmatycznego umysłu z artystyczną duszą. W wolnym czasie maluję, szkicuję, śpiewam i gram na wszelkich instrumentach, jakie dostaną się w moje ręce. Największą przygodą życia była dla mnie każda podróż autostopowa, którą przeżyłam na przestrzeni lat. Dzięki nim zakochałam się w świecie. Relaksuję się słuchając techno i oglądając mecze Chelsea. W mojej szafie mieszkają dwie lotopałanki. Utożsamiam się z Anią z Zielonego Wzgórza, być może przez nadto wybujałą wyobraźnie, a może przez piegi i kolor włosów.
Aneta Małyska
Już nie najmłodsza, choć wciąż najmniejsza aktorka Teatru Bakałarz. Bywa również asystentką reżysera i promyczkiem rozweselającym z niekończącą się energię. Studentka psychologii na UJ starająca się teoretyczną wiedzę o ludzkim umyśle wykorzystać w praktyce - na scenie. To właśnie z nią jest związana od dziecka. Pierwsze kroki stawiała w opolskim Teatrze im. J. Kochanowskiego, kolejne już w krakowskim Teatrze Ludowym, ale to właśnie u nas zostawiła swoje serce.
Agnieszka Gola
Agnieszka Gola, urodzona w mieście, w którym debiutują wszystkie śpiewające przedszkolaki, czyli w Opolu. Absolwentka wydziału aktorskiego Krakowskich Szkół Artystycznych. Pasjonuje się kinem, teatrem ale również w wolnym czasie ćwiczy ucieczki od reporterów w przyszłości, czyli bieganie. Swoją pasją aktorską zaraża również młodych adeptów sztuki prowadząc warsztaty teatralne. Cieszy się piękną naturą gór, szumem morza, ale również stukotem obcasów przy drapaczach chmur. Uwielbia się śmiać i czerpać radość z czystego powietrza podczas półmaratonów, w których cyklicznie bierze udział.
Damian Słowioczek
Damian Słowioczek. Stara się robić to, co lubi. A lubi filmy - oglądać, pisać, reżyserować. Lubi występować w Bakałarzu. Lubi otaczać się dobrymi i inspirującymi ludźmi. Lubi podróżować.
Dominika Frandlucha
Z Teatrem Bakałarz aktorsko związana od 2017, wcześniej zagorzała fanka wszystkich jego spektakli. Studiuje wiedzę o teatrze na Uniwersytecie Jagiellonskim, ukończyła ZPSM im. M. Karłowicza na wydziale wokalnym (śpiew operowy). Warsztatu aktorskiego uczyła się na różnych zajciach, ale najważniejszym źródłem było krakowskie Drama Studio. Maniaczka bajek Disneya, musicali, kajakarstwa turystycznego oraz podróży. Niepoprawna romantyczka i optymistka!
Jakub Wierzejski
W Teatrze Bakałarz od 2017 roku. Absolwent Szkoły Aktorskiej SPOT gdzie w spektaklach dyplomowych wystąpił jako Poeta w "Weselu" i Stanley w "Tramwaju zwanym pożądaniem". W wolnych chwilach uwielbia oglądać amerykańskie filmy, angielski futbol i programy kulinarne. Jego specjalność to jajecznica. W Bakałarzu można zobaczyć go w "Zemście Aleksandra Fredry" w roli Wacława, jako Pijakiewicza w "Pijakach" i Dożę w "Nienawiści".
Bartłomiej Wiktor
Aktor Teatru Bakałarz od dnia jego założenia. Pełny energii i poczucia humoru. Z wykształcenia magister historii. Od kilku lat wystpuje na scenie dla publiczności w każdym wieku. Aktorstwo to droga, którą obra? i wbrew wszystkiemu będzie nią podążać.
Paweł Budziński
Paweł Budziński - reżyser, założyciel Teatru Bakałarz. Pod szyldem teatru zrealizował różne tytuły: zarówno z klasyki, jak i teksty współczesne. Jest absolwentem Krakowskiego Studia Teatralnego, Drama Studio oraz adeptem Egzaminu Eksternistycznego Dla Reóyserów Teatru. W trakcie procesu twórczego, przyświeca mu dewiza Jerzego Grotowskiego: "Utwór literacki stanowi dla reżysera temat, na osnowie którego buduje on nowe dzieło", by następnie móc powtórzyć za Michałem Zadarą, że "interpretacja jest po stronie widza, a nie produkcji".
Aurora Lipartowska
Ze sztuką związana od (można powiedzieć) zawsze, z Teatrem Bakałarz od 2018 roku. Krakowianka z wybujałą wyobraźnią. Estetka, zainteresowana wszystkim co stworzył człowiek, czy natura. Pasjonatka kunsztu aktora, jako jednostki zmiennej i nieobliczalnej. Zachłysnęła się teatrem i kinem, dzięki czemu obrała własną drogę. Uwielbia zachody słońca i odpowiednią ilość limfocytów w organizmie.
Weronika Dzierwa
Charakteryzatorka teatralna, studentka filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim, naczelna spamerka instagramowa, fanka Star Treka, Gwiezdnych Wojen, muzyki z dziwnymi tekstami i dobrymi bitami. Prywatnie jest aktorką amatorskiego teatru. Ma kameleona i paprotkę. Motto: do życia potrzebuję tylko teatru, poezji i czerwonego wina.
Krzysztof Piła
Rocznik 90. Introwertyk. Decyzję o wejściu na scenę podjął późno, ale za to świadomie. Robi wszystko by udowodnić, że nie było to zbyt późne posunięcie. Zafascynowany improwizacją teatralną i eksperymentami na scenie. Ciągle czegoś szuka i ma nadzieję, że znajdzie. Wciąż chce więcej.
Krzysztof Świętek
Metr osiemdziesiąt siedem wzrostu. Księgowy, rusycysta, nauczyciel. Czasami nazbyt gadatliwy, niekiedy małomówny. Teatrem pasjonuje się od najmłodszych lat. Doskonale odnajduje się w rolach komediowych, lubi bawić ludzi. Marzy o stworzeniu własnej metodyki nauczania języków obcych, opartej na działaniach aktorskich. W wolnym czasie je lub jeździ na rowerze.
Kinga Sobieszczańska
W Teatrze Bakałarz od 2013 roku. Wystąpiła w Bogu Mordu, Gąsce, Zemście oraz Wydmuszce. Absolwentka krakowskiego Studio Drama. Pracuje jako nauczycielka akademicka na Uniwersytecie Pedagogicznym. Zawodowo fascynuje się dramą edukacyjną. Gra na gitarze i niedawno rozpoczęła małą przygodę z tworzeniem własnych piosenek. Kocha Bieszczady i czekoladę.
Marcin Dąbrowski
Rodzimy mieszkaniec Krakowa. Lat 24. Student Akademii Sztuk Teatralnych II roku wydziału aktorskiego, specjalizacji wokalno-aktorskiej. Gra na gitarze i innych instrumentach jak fortepian czy klarnet, uwielbia śpiewać zwłaszcza na głosy, ale najbardziej interesuje go gra aktorska. Kamerę tj. Film i Telewizje kocha najbardziej, ale jak twierdzi teatr go fascynuje i intryguje jako coś nigdy do końca nieodkrytego. W teatrze figuruje jako nowy członek grupy, ale ma nadzieję mieć możliwość sprawdzię się w przyszłości na deskach teatru, kocha wyzwania i prace w grupie z ludźmi.
Alan Al-Murtatha
Student 3 roku AST w Krakowie. Aktorstwa i życia stara się nie brać śmiertelnie poważnie, co czasami nawet mu się udaje. Lubi czekoladę, piwo z imbirem i filmy Sorrentino. W Bakałarzu można go zobaczyć jako Shylocka w "Nienawiści".
Marzena Gargas
Od dziecka związana z muzyką, kiedy to jako 6-latka postanowiła rozpocząć swoją edukację w szkole muzycznej w klasie fortepianu. Kilka lat później stwierdziła, że woli jednak śpiew od gry na instrumencie, lecz na jej pierwsze wokalne występy trzeba było poczekać, ponieważ najpierw musiała pokonać swoją wrodzoną nieśmiałość. Już wtedy wiedziała, że będzie wiązać swoje życie ze sceną, chociaż przez głowę przechodziły także pomysły bycia prawnikiem, kierowcą rajdowym lub pracy dla NASA. Końcem liceum pokochała teatr i postanowiła zdawać do szkoły aktorskiej. W marcu 2019 roku ukołczyła Państwowe Policealne Studium Wokalno-Aktorskie im. Danuty Baduszkowej w Gdyni otrzymując tytuł Aktorki Scen Muzycznych. Dodatkowo obroniła licencjat na Uniwersytecie Gdańskim na kierunku Zarządzanie Instytucjami Artystycznymi, a obecnie rozpoczęła studia II stopnia na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna na Uniwersytecie Jagiellońskim. Emocjonalna zarówno na scenie jak i wtedy, gdy musi przejechaź samochodem przez zakorkowany Kraków. Mother of the Cat, którego bezskutecznie próbuje nauczyć komendy dracarys. Uwielbia kawę, szczególnie zaraz bo przebudzeniu skoro świt o 12stej. Relaksuje się jeżdżąc na nartach. Żałuje, że nie ma więcej czasu na oglądanie filmów, czytanie książek i pisanie piosenek. Chciałaby żeby świat był bardziej wrażliwy, szczery i tolerancyjny, a zwierzęta były naszymi przyjaciółmi, a nie obiadem.
Tomasz Danielak
W Bakałarzu od 2019 roku. Student Kognitywistyki na UJ. Fanatyk jazzu. Gitarę trzyma w rękach od prawie 10 lat i rzadko kiedy się z nią rozstaje. Maniakalnie tańczy Lindy Hop i czasem zdarza mu się go uczyć. W wolnych chwilach czyta książki o neurobiologii i teorii chaosu i próbuje je łączyć.
Granie na scenie to absolutnie nowe wyzwanie. Jeszcze mnie tu nie było.
Olena Sydorak
Informatyczka z zawodu, artystka z zamiłowania. Gra na gitarze/ukulele, pisze poezję, uczy języka ukraińskiego. Lubi kakao, morze i być powodem szczerych uśmiechów. Nie lubi cebuli, kłamstwa i być powodem niezręcznej ciszy. Jest małą cząsteczką wielkiej sztuki Bakałarza od 2018 roku.
Marcelina Budz
Lubi huśtawki i karuzele, bo to taka namiastka latania (gdyby mogła wybrać super moc, to chciałaby latać), dobrą kawę i wino, marcepan w czekoladzie, Friendsów i komedie romantyczne, lody bakaliowe i Bajecznego (to taki baton), zimne prysznice i gorące kąpiele, muzykę lat 70' i ludzi, muzea, sztukę, odkrywanie nowych miejsc na świecie, poznawanie nieznanych smaków, zapachów i brzmień, śpiewanie i bycie, świat i spacerowanie bez celu, błądzenie z dreszczykiem emocji i podniecenia, bo nie wie gdzie trafi i co zobaczy... Nie lubi prasować i gdy jej współlokatorzy śpiewają, kaca, gorszych dni i braku kontaktu z ludźmi, obierania ziemniaków i słodkiego wina.
Piotr Maciołek
Absolwent Szkoły Aktorskiej SPOT w Krakowie. W Teatrze Bakałarz pojawił się trochę przypadkiem, jako dubler w "Pijakach" i od tego czasu nie dał się już wyrzucić. Patologiczny miłośnik motoryzacji i wiekowych zegarków. Tak samo jak Piotruś Pan, któremu zawdzięcza swoje imię, boi się dorosnąć.
Marta Kontny
Aktorka, filolożka i filantropka. Aktorka ze zróżnicowanym repertuarem zarówno na scenie, jak i na ekranie. Absolwentka Szkoły Teatralnej i Telewizyjnej SPOT w Krakowie oraz Wydziału Aktorskiego University of Rochester w Nowym Jorku. Zadebiutowała teatralnie w produkcji reżyserii Monique Stalens—matki Juliet Binoche. Jej debiut kinowy to rola Marii Szelągowskiej w filmie “Pilecki”. Pojawiła się w kilku niezależnych filmach, a jeden z nich został wybrany na Festiwal Filmowy w Gdynii. Jest również aktorką telewizyjną w wielu popularmnych produkcjach takich jak: “Usterka”, czy “Stulecie winnych”. Grała na scenach paryskich u Monique Stalens, nowojorskich w spektaklu “Where you comin’ back Red Ryder” i była/jest aktorką wielu krakowskich i małopolskich teatrów, m.in. Teatr Bakałarz, Teatr Współczesny, Teatr Storia, Teatr 52 hZ, Teatr Vis a Vis, Teatr Plejada.
Przemysław Mach
Urodziłem się 9-ego listopada 1998 roku w Rzeszowie. Jestem słuchaczem Szkoły Aktorskiej i Telewizyjnej SPOT w Krakowie. Od najmłodszych lat interesowało mnie aktorstwo, ktore wzbudzało ciekawość świata i przyrody. Ukończyłem IV Liceum ogólnokształcące o profilu przyrodniczym w Rzeszowie, oraz w tym samym miejscu, debiutowałem na scenie, w szkolnym przedstawieniu "Żywot Kopernika". Następnie moja droga była związana z rzeszowskim Teatrem Pozytywka oraz Uniwersytetem Rzeszowskim. Obecnie uczę się gry na pianinie oraz jestem miłośnikiem prawie wszystkiego co słodkie i kaloryczne ;).